PWPW otrzymała certyfikat INTERGRAF | |
(07-03-2019) |
Uzyskany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych certyfikat INTERGRAF (ISO 14298) to dokument kluczowy dla producentów druków wartościowych. Jego posiadanie jest potwierdzeniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa produkcji i stanowi przewagę konkurencyjną na rynku security printing.
PWPW od wielu lat jest producentem dokumentów oraz druków zabezpieczonych dla klientów polskich i zagranicznych. W swoim portfelu ma kontrakty dla rządów, polskich i międzynarodowych firm oraz licznych instytucji państwowych. Zaufanie klientów wynika ze stosowania odpowiednich procedur bezpieczeństwa oraz 100-letniego doświadczenia w wytwarzaniu druków wartościowych, co jest gwarancją najwyższej jakości produkcji.
- Uzyskanie certyfikatu jest poświadczeniem dla obecnych i potencjalnych klientów, że produkty PWPW są wytwarzane w ściśle określonych i bezpiecznych warunkach, gwarantujących zachowanie najwyższych, międzynarodowych standardów bezpieczeństwa na każdym etapie produkcji – od dostawy surowców po transport gotowego produktu do klienta – mówi Maciej Biernat prezes Zarządu PWPW. Wytwórnia dysponuje także własną, posiadającą certyfikat CWA 15374 papiernią, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa produkcji – dodaje Biernat.
Konieczność posiadania przez PWPW certyfikatu INTERGRAF wynika przede wszystkim z wysokich wymagań stawianych przez klientów, ale też wprost z różnego rodzaju regulacji prawnych – m.in. Ustawy o dokumentach publicznych, projektowanej Ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz decyzji Komisji Europejskiej.
Certyfikat ISO 14298 przeznaczony jest dla producentów druków wartościowych, chronionych przed fałszowaniem, takich jak np. banknoty, dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, znaczki pocztowe i skarbowe, hologramy, certyfikaty i dotyczy zarządzania procesami produkcji tych wyjątkowych produktów.
Certyfikat CWA 15374 opisuje system zarządzania bezpieczeństwem dla dostawców producentów druków wartościowych czyli m.in. producentów specjalistycznych farb, atramentu, papieru zabezpieczonego, płyt laminujących, gilotyn, folii zabezpieczających, oprogramowania do projektowania zabezpieczeń, substratów, pigmentów, czy powłok.